_

پنجره ها

پنجره ها (windows) در سازه های چوبی اهمیت زیادی دارد. بطور کلی کارفرمای سازه های چوبی می تواند با متریال های مختلف ، پنجره های سازه را تهیه نماید . ما برای پنجره ها (windows)  سه متریال پر طرفدار و با کیفیت را معرفی می کنیم.

پنجره دوجداره چوبی :

پنجره های چوبی بصورت دوجداره و سه جداره تمام چوب بوده که با کیفیت بسیار بالا طراحی و تولید میشود. کیفیت بسیار بالا و تنوع بسیار مطلوب گونه های چوبی سوزنی برگ و پهن برگ مورد استفاده در تولید پنجره که شامل کاج، نوئل،لاریکس، مرآنتی، بلوط،افرا،گردو، گیلاس و تیک (ساج) میشود. وجود یراق آلات متنوع و باکیفیت، تنوع رنگی و سیستم های حفاظتی مناسب، مطلوب و متنوع، امکان انتخاب طیف وسیعی از محصولات نهایی را برای معماران و مخاطبین خاص خود فراهم نموده است.

پنجره دوجداره آلومینیومی:

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک به پنجره آلومینیومی اطلاق می گردد که در بین پروفیل های بازشو و فریم آلومینیوم تیغه های پلی آمید دوخته شده است و از اینروی پروفیل آلومینیوم را به یک پروفیل کاملا عایق تبدیل می کند و تبادل حرارتی بین بدنه بیرونی و داخلی پنجره دوجداره آلومینیومی توسط پلی آمید قطع می شود . هرچقدر پهنا و ضخامت پلی آمید بیشتر باشد پنجره دوجداره آلومینیومی از عملکرد حرارتی بهتری برخور دار می باشد و عایق خوبی در برابر گرما ، سرما، و صوت خواهد بود. به این نوع پنجره آلومینیومی پنجره آلومینیومی ترمال بریک گفته می شود به معنای شکست حرارتی می باشد.

پنجره دوجداره upvc :

پنجره دوجداره upvc نوع جدیدی از پنجره می باشد که  طی تغییر تکنولوژی های صنعت پنجره دوجداره  به وجود آمده است پنجره در دوره های مختلف دارای تغییرات بسیار زیادی شده است این تغییرات جهت  ایجاد کیفیت در پنجره و همچنین زیبایی در پنجره بوده است پنجره های قدمی که به صورت دوجداره نبودند دارای معایب بسیار زیادی بودند. البته در هر دوره این تغییرات به منظور ایجاد کیفیت در پنجره بوده است.

پنجره های upvc و دو جداره آلومینیومی توسط روکش های لمینیت در رنگهای مختلف و حتی طرح چوب  نیز تولید می شوند.

لینک لینک