در این بخش  تعدادی از سئوالات متقاضیان پاسخ داده می شود و در صورت نیاز شما می توانید با ما در ارتباط باشید .

←  چرا در سال هاي اخير از ويلاي پيش ساخته چوبي در مقايسه با ويلاي بتني استقبال بيشتري مي شود؟
1) با ساختن ویلای چوبی هنگام استفاده فضای متفاوتی نصب به سازه بتنی تجربه می شود .
2) سرعت اجرای بالا سازه چوبی
3) یکی از انگیزه های ساخت ویلا ارزش افزوده سازه خواهد بود . ارزش افزوده سازه چوبی با یک سازه مشابه بتنی 1/5 الی 2 برابر بیشتر خواهد بود .
4) ضد زلزله بودن سازه چوبی
5) سازگاری کامل با محیط زیست
6 ) قابلیت مونتاژ و دمونتاژ سازه چوبی آرین سازه بدین معنی که امکان انتقال سازه از یک مکان به مکان دیگر وجود خواهد داشت .
7 ) دریافت مجوز های ساخت راحت تر
←  منظور از ويلاي چوبي سبک و سنگين چيست؟
در ويلاهاي چوبي سبک از يک اسکلت چوبي يا فلزي  استفاده مي شود که کليه فشار ساختمان بر روي اين اسکلت تقسيم خواهد شد و ديواره ها نقش پوششي داشته و تاثيري بر مقاومت ساختمان چوبي ندارند بنابراين ديواره را روکش چوبي 2-3 سانتي متري پوشش مي دهند. در ويلاهاي چوبي سنگين اسکلت وجود ندارد و کليه بار و فشار ساختمان بر روي تک تک ديواره ها تقسيم مي شود در نتيجه ويلا از مقاومت بالايي برخوردار است و چون قرار است ديواره ها فشار را تحمل کنند از ضخامت بالايي در حدود 8 تا 22 سانتي متر ساخته مي شود.باید در نظر گرفت که ميزان چوب مورد استفاده در ويلاي چوبي سنگين 2 تا 2/5 برابر بيشتر از ويلاي چوبي سبک بوده به همين دليل به همان نسبت نيز از استحکام بالاتري برخوردار است.
←  در چه مواردي بهتر است از ويلاي چوبي سنگين استفاده شود و در چه مواردي از ويلاي چوبي سبک؟
معمولا پيشنهاد مي شود متقاضيان ساخت ويلا در مناطق گرمسير و مرطوب، به صورت تک طبقه و در ابعاد نه چندان بزرگ و نيز کساني که بودجه کمي را براي اين منظور در نظر گرفته اند، از سازه هاي چوبي سبک استفاده کنند. براي مناطق سردسير و سازه هاي بزرگ و داراي طبقه (دوبلکس و سه طبقه و…) بايد از سازه هاي سنگين استفاده کنند تا دچار مشکلات بعد از ساخت نشوند.
اگر در مناطق گرمسير و معتدل که سازه هاي سبک نيز مناسب مي باشد سازه سنگين استفاده شود کار غيرمنطقي صورت گرفته است؟
خير، به طور کلي در مناطقي که امکان ساخت سازه سبک و سنگين وجود باشد، کسي که سازه سنگين بسازد حداقل تا 25 سال نياز به هيچ گونه هزينه نگهداري براي سازه نخواهد داشت اما در سازه سبک هر 6الی 8 سال نياز به صرف هزينه نگهداري خواهد بود.ويلا هاي پيش ساخته سنگين جوبي کمي هزينه اوليه بالاتري نسبت به ويلا هاي چوبي سبک دارند اما از لحاظ کيفيت ، فضاي داخلي استاندارد و هزينه نگهداري به مراتب پايين تري دارند
←  چوب مورد استفاده در سازه هاي آرين سازه از چه جنسي است؟
کليه سازه هاي چوبي آرين سازه از کاج پاين يا نوئل روس مي باشد که 12 مرحله فرآوري در کشور روسيه بر روي چوب انجام شده است و از اين نوع چوب هم در سازه هاي سبک و هم در سازه هاي سنگين استفاده مي شود.
←  چرا آرين سازه ، چوب را در کشور فرآوري نمي کند؟

معمولاً چوب کاج پاين و نوئل که از کشور روسيه وارد مي شود از طريق مسير دريايي حمل مي شود. متاسفانه برخي از همکاران چوب خشک کن رفته روس را وارد کشور مي کنند اما چوب در طول مسير بر روي دريا، مجددا رطوبت بالاي دريا را جذب کرده و مشکلات زيادي را براي مصرف کننده ايجاد مي کند. براي رفع اين مشکل صنايع اتوماسيون آرين سازه به جاي چوب خشک کاج پاين و نوئل از چوب اشباع شده که مراحل 12 گانه (ضد آب، ضد قارچ و کپک و ضد حشرات و موريانه و…) را طي نموده است را وارد کشور مي کند. به اين صورت عوامل طبيعي و دريا نقشي در کيفيت چوب نخواهد داشت.

←  اگر بخواهيم مقايسه اي از لحاظ قيمت سازه چوبي با سازه بتني داشته باشيم  چگونه است؟

بسته به نوع سازه و کيفيت چوب و شرکت سازنده اين نوع سازه ها را بايد با بتن مقايسه نمود. به طور کلي چوب متريالي گران مي باشد و قاعدتاً سازه هايي که با متريال گران قيمت ساخته مي شوند هزينه تمام شده بالاتري خواهند داشت .ويلا هاي چوبي سبک نسبت به ويلا هاي بتني هزينه تمام شده پايين تري (حدود 20 درصد) دارند و ويلا هاي چوبي سنگين نسبت به ويلا هاي بتني هزينه تمام شده بالاتر (حدود20 الي 30 درصد بالاتر) خواهند داشت. در نتيجه اگر شما ويلا چوبي سنگين با هزينه 30 درصد بالاتر از ويلا بتني صاحب يک ويلاي شيک و متفاوت، به دليل خاص بودن ويلا داراي ارزش افزوده 2 تا 2/5 برابر نسبت به ويلا بتني مشابه داريد، داراي قابليت جا به جايي از يک مکان به مکان ديگر (اگر زمين به هر دليلي دچار مشکل شود). بسيار سريع تر و راحت تر در زمان 3 الي 4 ماه ويلا ساخته شده است.

←  منظور از سبز بودن و سازگاري ويلای چوبی با محيط زيست چيست؟

بسیاری از دوستان اين سوال برايشان مطرح مي شود که شما کلي درخت را از بين مي بريد، کجاي اين کار سبز و سازگار با محيط زيست است؟

در جواب بايد گفت در کشور روسيه مجازات هاي خيلي سنگين براي برش جنگل های طبیعی وجود دارد. از طرفي يکي از قطب هاي بزرگ صنعت چوب دنيا ، کشور روسيه است. در اين کشور در مناطق سيبري مناطق ويژه اي وجود دارد به دليل سرماي زياد رويش درختان امکان پذير نبود اما به دليل گرمايش زمين، زمين هاي وسيعي در اثر ذوب شدن يخ ها به زمين هاي قابل کشت براي اين نوع کاج ها تبديل شده اند که متاسفانه به دليل گرما هر ساله به اين زمين ها اضافه مي شود. دولت روسيه اين زمين ها را در اختيار شرکت ها قرار مي دهد و اين شرکت ها کاج پاين و نوئل را مي کارند و بعد از 30 الي 40 سال اقدام به برداشت درختان کاج از اين کشتزارها مي نمايند و براي تداوم و ادامه فعاليت شرکت بعد از هر برش درخت، يک نهال جديد براي 30 سال آينده کاشته مي شود. بنابراين ما علاوه بر اینکه  لطمه اي به جنگل هاي طبيعي دنيا نمی زنیم با ایجاد انگیزه مالی برای این شرکتها ، برای سرمایه گذاری و کشت در این زمین ها ، باعث افزایش کشت درختان خواهیم شد . از طرفی متقاضیان ساخت ویلا اگر بجای ساخت ویلا از جنس بتن ( با کمی بررسی به این نتیجه خواهیم رسید که سازه های بتنی صدمات فراوانی به محیط زیست می زند ) با چوب این سازه ها را تولید کنند می توانند :
الف ) علاوه بر اینکه به شرکت های فعال در صنعت چوب انگیزه مالی برای ایجاد وکشت جنگل ها را خواهند داد و با این کار به محیط زیست کمک خواهند کرد.
ب ) سازه های چوبی در زمان باز یافت بطور کامل و در کوتاه تر زمان باز یافت خواهند شد و هیچ یک ازصدماتی که یک سازه بتنی به محیط زیست می زند را نخواهند داشت.
←  چرا از چوب کاج پاين و نوئل استفاده مي کنيم؟
تقريبا بیش از 80 درصد از ويلا هاي چوبي در سراسر دنيا از اين نوع چوب مي باشند. به دليل عمر 120 سال به بالا، به دليل دسته بندي در چوب هاي تلخ حشرات تمايلي به اين نوع چوب ندارند. فراواني اين چوب که در مناطق شمال سيبري (که از کشور روسيه تا کانادا) و مزاياي فني مناسب براي اين نوع ويلا ها ، اين چوب را کانديدايي مناسب براي ساخت ويلاهاي پيش ساخته چوبي مي باشد.
←  مقاومت اين ويلا ها در برابر حريق چگونه است ؟
چوب ويلا هاي ساخته شده آرين سازه در روند فرآوری 12 مرحله مقاومت قابل توجه ای در برابر حریق خواهد داشت و تا 75 درصد نسبت به چوب های دیگر نسوز می شود . اما  در صورت اعلام نياز متقاضي  ، می توان اقدام به ضد حريق نمودن ويلا نمود به طوري که علاوه بر اين که امکان شعله ور شدن ويلا در هنگام آتش سوزي را از بين مي برد حتي بعد از حريق تغيير در رنگ ديواره ايجاد نمي شود. جهت مشاهد فیلم ضد حریق کلیک کنید 
←  نحوه محاسبه بر چه اساسي است و نحوه پرداخت هزينه هاي ساخت چگونه مي باشد ؟
تهیه چوب براساس واحد مکعب می باشد و مساحت یک سازه بر اساس متر مربع می باشد . برای تبدیل و محاسبه ، شرکت ها روش های متفاوتی استفاده می کنند . یکی از استاندارد ترین روش ها متره کردن سازه می باشد . هزینه ساخت ویلا(سازه)  شامل خرید متریال ( جنس ) ، حمل و نقل ، تولید ، نصب و .. را محاسبه می کنند و بر مساحت کامل یک ویلا ( سازه )  با تمام جزئیات مانند اتاق ها ، سالن ، سرویس ها ، تراس و .. تقسیم می کنند و هزینه ساخت هر متر مربع بدست خواهد آمد .نحوه پرداخت هزینه های ساخت معمولا به صورت توافقي که بين آرين سازه و متقاضي ويلاي چوبي صورت مي گيرد ، فرمولي براي دريافت هزينه ها معين خواهد شد .متقاضيان ساخت ويلاي چوبي بايد اين مسئله را در نظر داشته باشند که دريافتي کليه شرکت هاي سازنده معتبر ، با هر فرمولي که براي تسويه حساب معين کرده باشند بايد تا اتمام کار ساخت ويلا تسويه صورت بگيرد .در صورتي که شرکتي بعنوان سازنده ويلاي چوبي ، شرايط آسان و ارزان براي ساخت ويلاي چوبي پشنهاد داده باشد متقاضی باید برروی عملکرد آن شرکت با کارفرمایان قبلی تحقیق بیشتر بعمل آورد .
←  آيا امکان بازديد از محل کارخانه وجود دارد ؟

با توجه به اين که صنعت ساخت ويلا هاي پيش ساخته چوبي در کشور جزء صنايع نو پا مي باشد و نيز تکنيک هاي اجراي اين نوع سازه در هر شرکتي منحصر به فرد مي باشد، در نتيجه بسياري از ماشين آلاتي که در سال 1387 وارد کشور شده در کنار برخي دستگا ها از طريق مهندسي معکوس ، توسط مهندسين داخلی و بخش تحقیق و توسعه  (R&D) آرین سازه ، به دليل شرايط بد واردات (بدليل تحريم ها ) توليد شده است و به علت بوجود آمدن پاره ای از مشکلات در سالهاي گذشته ، جهت جلوگيري از تکرار مشکلات احتمالي و حفظ مجموعه ، امکان بازديد از کار خانه براي متقاضيان ويلاي چوبي وجود نخواهد داشت .

←  آيا امکان بازديد از پروژه های  اجرا شده توسط شرکت وجود دارد ؟
بله ، کليه ويلاهاي پيش ساخته چوبي در حال ساخت آرين سازه ، اين امکان براي متقاضيان ساخت ويلاي چوبي براي بازديد امکان پذير مي باشد . تعدادی از ویلا سوئیت های لوکس ساخته شده برای گردشگری امکان هماهنگی برای بازدید وجود خواهد داشت . از متقاضی ویلای چوبی انتظار می رود که برای بازدید از نمونه کار شرکت در مناطقی که آرین سازه مشخص می کند حضور بعمل آرود .